Ana Sayfa Spor 19 Nisan 2017 74 Görüntüleme

UEFA Lyon ve Beşiktaş’ı Affetmedi

UEFA Lyon ve Beşiktaş’ı Affetmedi

Geçtiğimiz hafta UEFA Avrupa Liginde oynanan Lyon – Beşiktaş maçının kararı belli oldu. Geçtiğimiz hafta oynanan mücadelede iki takımın taraftarları olaylara neden olmuştu. UEFA, 2 takıma da 2 yıl ertelemeli ceza verdi. Buna göre Lyon ve Beşiktaş taraftarları, önümüzde ki 2 yıl boyunca aynı olayı bir daha yaşarlarsa takımlar Avrupa’dan 1 yıl men cezası alacak.

Beşiktaş İtiraz Etmeyi Düşünüyor

UEFA’nın yaptığı açıklamaya ise Beşiktaş tarafı tepkili. Kendilerinin deplasman takımı olmasına rağmen böyle bir ceza almalarının mantıksız olduğunu belirten Beşiktaş yönetimi, konuyla ilgili itiraz etmeyi düşünüyorlar. Konuyla ilgili konuşan Beşiktaş yönetimi, “Bu hadise burada olsaydı, bu cezanın böyle olmayacağını herkes biliyor.” şeklinde konuştular. Beşiktaş taraftarı ise sosyal medya hesaplarından konuyla ilgili eleştiri dolu mesajlar attılar.

Lyon Cephesi Cezadan Memnun

Lyon taraftarı ve yönetimi ise konuyla ilgili yaptıkları konuşmalarda genel olarak verilen cezanın adaletli olduğunu düşündüklerini belirttiler. Lyon yönetimi, “Yaşanılan her şeyi UEFA iyi analiz etmiş. O gün yaşanılanların sadece bizimle alakası olmadığını anlamış olmalılar. Biz, verilen bu cezayı eşit olarak verildiğini ve adaletli bir karar olduğunu düşünüyoruz.” şeklinde açıklama yaptılar.

Yorumlar

Son Haberler | Son Dakika