Ana Sayfa Teknoloji 22 Nisan 2017 97 Görüntüleme

Siri Şimdide WhatsApp’da Karşınızda Olacak

Siri Şimdide WhatsApp’da Karşınızda Olacak

Apple, iOS’un marka olmuş sesli asistanı Siri’yi geliştiriyor. Siri, her geçen hafta kendisine getirilen yenilikler ile üstüne katıyor. iOS yaptığı son güncelleme ile Siri’ye çok farklı bir yenilik daha getirdi. Siri artık WhatsApp’ta gelen mesajları sesli bir şekilde okuyabilecek.

MÜJDE GİBİ HABER

Getirilen bu özellik ile birlikte araç kullanırken insanlar çok daha rahat araç kullanıp, karşı taraf ile iletişim kurabilecek. Bu özellik, oturduğunuz yerden dokunmadan mesajlarınızı duymanızı sağlayacak.

Engelli vatandaşlar, bu özellikle birlikte hayatları daha da kolaylaşacak. Engelli olan insanlar artık hiç bir hareket etmeden, telefonlarına gelen mesajları bu özellik sayesinde sesli olarak duyabilecek.

Siri’nin bu yeni özelliklerinden faydalanabilmek için iOS 10.3 ve üzeri bir sürüm kullanmakta olmanız gerekiyor. Önümüzdeki günlerde piyasaya sunulacak yeni güncelleme seçeneğiyle telefonlarda yer alacak bu özellik, 90MB büyüklüğünde olacak. 2.17.20 güncellemesiyle birlikte gelecek olan bu özellik, milyonlarca insanın yüzünü güldürdü.

Android’in bu efsane yenilik karşısında nasıl bir karşılık vereceği ise merak konusu oldu. Androd kullanıcıları, şimdiden bekleyişe geçti.

Yorumlar

İlginizi çekebilir

Apple Samsung’a Fark Attı

Apple Samsung’a Fark Attı

Son Haberler | Son Dakika