Ana Sayfa Spor 5 Nisan 2017 47 Görüntüleme

Quaresma: Futboldan Önceden Nefret Ediyordum

Quaresma: Futboldan Önceden Nefret Ediyordum

Beşiktaş’ın Portekizli yıldız futbolcusu Ricardo Quaresma, çarpıcı açıklamalarda bulundu. Quaresma, UEFA’ya önemli açıklamalar yaparken UEFA’ya manşet oldu.

Futbolu Küçükken Sevmezdim

Futbol ile ilgili konuşan Quaresma, “Futboldan önceleri nefret ederdim. Portekiz’de bulunan takımda kardeşim kalecilik yapıyordu. Benden ona şutlar atmamı istiyordu. Ben ona şutlar çekiyordum ve kardeşim şutlarımı beğeniyordu. Futbol’dan o zaman keyif aldığım söylenemez. Kardeşim beni, teknik direktöre tavsiye etmiş. Teknik direktör izin verince takım ile antrenman yapmaya başladım. Çocuklara göre oldukça iri ve güçlüydüm. Çocuklar beni sevmezlerdi. Çünkü onlara pas vermezdim, sürekli gol atardım.” dedi.

Irkçılık Yok Diyenler Şaşırmış

Irkçılık hakkında ise, “Irkçılık yok diyenlere cidden gülüyorum. Bir çok üst düzey ligde futbol oynama şansı buldum. Bir çok futbolcuya ırkçılık yapıldığına bir çok kez şahit oldum. Bana ‘Çingene’ diyorlar. Aslında bu da bir ırkçılık ama ben bundan rahatsız değilim. ‘Çingene’ olduğum için gurur duyuyorum. Futbolu sorarsanız evet şuan cidden futbola aşığım.” dedi

Kendi Sahamızda Herkesi Yeneriz

Quaresma Beşiktaş ile ilgili olarak, “Beşiktaş taraftarının benim hayatımın sonuna kadar bende ayrı bir yeri olacak. Lyon eşleşmesine gelirsek, çok zor bir maç olacak. Önemli olan, deplasmandan iyi bir skor ile ayırmak. Zaten kendi sahamızda yenemeyeceğimiz takım olmadığını düşünüyorum.” dedi.

Yorumlar

Son Haberler | Son Dakika