Ana Sayfa Güncel 10 Şubat 2019 113 Görüntüleme

Kartal’da Çöken Bina İle İlgili Son Dakika Gelişmesi 21 Ölü 14 Yaralı

Kartal’da Çöken Bina İle İlgili Son Dakika Gelişmesi, son bilgilere göre 21 kişi öldü, 14 kişi ise yaralı olarak kurtarıldı.
Kartal’da Çöken Bina İle İlgili Son Dakika Gelişmesi 21 Ölü 14 Yaralı

Kartal’da Çöken Bina İle İlgili Son Dakika Gelişmesi, son bilgilere göre 21 kişi öldü, 14 kişi ise yaralı olarak kurtarıldı.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Kartal’da çöken binanın son durumu ile ilgili bilgi verdi. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Çakabey İmam Hatip Ortaokulu’nda kurulan Kriz Masası’nda arama kurtarma çalışmalarının devam ettiği Yeşilyurt Apartmanı hakkında son gelişmeleri aktardı.

Göçük altından çıkarılan vatandaş sayısının toplamda 35 olduğunu aktaran Bakan Soylu; 20 vatandaşımız ile 1 Orta Asya kökenli misafirin hayatını kaybettiğini, 14 vatandaşımızın da yaralı olarak kurtarıldığını açıkladı.

4 gündür devam eden arama kurtarma süreci ile ilgili konuşan ve enkazda görev yapan tüm birimlere teşekkür eden Bakan Soylu şunları aktardı:

“Biz enkazın altında yaklaşık 34 kişi olduğunu düşünüyorduk. Volkan Balta adında camcı bir esnaf olan kardeşimizin tam giriş çıkış esnasında orada olduğunu öğrendik. Aynı zamanda da aşağıdaki dükkanda da bir iki kişi olabileceğini düşündük.

Bugün itibariyle bu 34 kişinin dışında bir kişiye daha ulaştık. O da Orta Asya kökenli, kimliği teyit edilemeyen, ülkemizde yaşayan bir misafirimiz.

14 kişiyi arama kurtarma ekiplerimiz yaralı olarak enkazdan çıkardılar. 21 kişiyi de oradan maalesef canlı çıkarmak mümkün olmadı.Bütün bu kurtarma çalışmalarına rağmen onları kaybettik. “ dedi.

Bakan Süleyman Soylu enkazdan en son çıkarılan üç kişiyi Zehra Kanbur, Şeyma Kanbur ve Ali Yücel Kanbur olarak açıkladı.

Arama kurtarma çalışmalarının aynı anlayışla devam edeceğini söyleyen Bakan Soylu; “Şu an 1- 1,5 kattayız. Zemine kadar ineceğiz ve aynı titizlikle devam edeceğiz. Her türlü ihtimale karşın çalışmaların devam etmesi konusunda görüş birliğine vardık.

Hem Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından, hem de Çevre ve Şehircilik Bakanlığının kendi araştırmaları çerçevesinde; aynı zamanda da İçişleri Bakanlığı Teftiş Kurulu Başkanlığı tarafından başlatılan soruşturmalar devam etmektedir. Vatandaşlarımıza şunu söylüyoruz; burada kim hatalıysa gereği yapılacaktır. “şeklinde konuştu.

Konuşmasının sonunda bekleyen ailelere ve vatandaşlara, basın mensuplarına, arama kurtarma ekiplerine, sağlık teşkilatlarına, İstanbul Büyükşehirşehir Belediyesi Birimlerine teşekkür eden Bakan Soylu, basın açıklamasının ardından enkaz alanını giderek arama kurtarma ekiplerini ziyaret etti.

Yorumlar

Son Haberler | Son Dakika