Ana Sayfa Spor 17 Nisan 2017 90 Görüntüleme

Fenerbahçe engelleri kaldırıp transfer yapacak

Fenerbahçe engelleri kaldırıp transfer yapacak

Fenerbahçe sezonun bitmesine daha birkaç hafta kalmış ve hata şampiyonun bile tam olarak belli olmamasına rağmen transfer çalışmalarına başladı. Ligde en erken transfer çalışmalarında başlayan kulüplerden biri olan Fenerbahçe’nin UEFA’dan gelen bazı transfer engellerini aşarak bu sezon yine yıla damgasını vuracak transferler yapması bekleniyor.

UEFA tarafından yapılan transfer kısaltması sebebi ile transfer yaparken zor durumda olan sarı – lacivertli ekip, kiralık durumda olan, bonservisi elinde olan genç oyuncu arayışına girdi.

Fenerbahçe elinde bulunan bazı oyuncuları satarak 3 milyon euroluk bonservisli oyuncu alma şansını arttırmayı hedefliyor. Fenerbahçe kulüp içerisinde yüksek fiyattaki oyuncuları renklerine bağlayabilecek durumda olmasına rağmen UEFA’nın yasağı elini kolunu bağlıyor.

Bu nedenle bonservisini elinde bulunduran, genç ve yetenekli oyuncuların arayışını yapan Fenerbahçe ekibi, sezonun bitmeden önce bu çalışmalara başlıyor ki dünya üzerindeki diğer kulüpler bu oyuncular ile anlaşmasın. Aslında taktiksel de yaklaşabileceğimi bu durum sonucunda gelecek sezon Fenerbahçe renklerine hangi oyuncuları katacak göreceğiz.

Şunu rahatlıkla belirtiyoruz ki Fenerbahçe bu şekilde arayışlarında hız kesmeden devam ederse önümüzdeki sezon ligde bomba gibi bir performans sergileyebilir.

Yorumlar

Son Haberler | Son Dakika