Dolar ve Euro’da Düşüş Yaşandı

Dolar ve Euro’da Düşüş Yaşandı

İstanbul’da dolar ve avro’da düşüş yaşandı. Serbest piyasada dolar 3,6360 iken avro 3,8980 lira ile güne başlangıç yaptı. Kapalıçarşı’da dolar ve avronun değeri ise dikkatlerden kaçmadı. 3,65640 liradan alışı yapılan dolar 3,6360 liradan satılıyor. Yine Kapalıçarşı’da avro, 3,8960 liradan alışı yapılıp 3,8980 liradan satışı yapılıyor.

Bu fiyatlar dikkatlerden kaçmazken, dünkü kapanışa göre sonuç olarak dolar ve avro düşüş yaşadı. Dün, doların satış fiyatı 3.6450 lira iken avronun satış fiyatı ise 3,9290 liraydı. Düşüşün nedeni ise henüz belirlenemedi.

Dolar ve avronun dışında borsa da merak konusuydu. Borsa, dolar ve avronun aksine güne yükselişte başladı.

“TÜRKİYE BÜYÜME TRENDİNİ YÜKSELTECEK”

Öte yandan ABD’nin başkenti Washington’da Uluslararası Para Fonu ve Dünya Bankası Toplantıları tarafından düzenlenen “Ülkeleri Risksizleştirme: Büyüme İçin Reformlar” konulu panele Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek’de katıldı.

Mehmet Şimşek, burada Türk ekonomisiyle ilgili olarak, “Yüzde 3 büyümenin Türkiye için vasat olduğunu düşünüyorum. Biz yüzde 5-6 civarında olan büyüme trendine kısa süre içerisinde geri döneceğiz. Bunu yapabilecek kapasitemiz ve inancımız tam. Elimizden gelenin en iyisini yapacağız.” şeklinde konuştu.

Yorumlar

Son Haberler | Son Dakika