Doğadan gelen her şey sağlıklı değildir

Doğadan gelen her şey sağlıklı değildir

Her bitkinin çayı olmaz. Sarı kantoron örneğin çayı yapılmaz, sıcak suya dayanıklı bir ürün değil. Eve gelen misafirlere şeker ikram eder gibi bitki çayı verilmemelidir. Kekik kan şekerini düşürür ancak tansiyon yükseltir bu nedenle dikkatli olmak gerekir.

Karahindiba, devedikeni gibi çaylarda dikkatli olmak gerekir. Melisa yorgunluğa iyi gelirken metal içerdiği için belli oranda tüketilmelidir.

Doğanın bize sunduğu her şeyi sağlıklı bir nedenle kabul ediyoruz ancak bilmediğiniz ve yan etkileri ile hayat kalitemizi düşürebileceğini de hesaba katmanız gerekir. Bu nedenle günde iki bardaktan fazla bitki çayı içmemeli, tüketeceğiniz bitki çaylarını araştırırken öncelikle şifası ile yan etkilerini bilerek karar vermeye çalışmalısınız.

Bitki çayları ağır metal içerebilir

En büyük zararı içerdikleri metal nedeni ile yaşatırlar. Bu nedenle tüketirken yaşa, kiloya, sağlık sorunlarına ve özellikle alerjik reaksiyonlara dikkat etmelidir. Yeşil çayı, ada çayını herkes önerir ancak yeşil çay ve ada çayının tansiyon çıkardığını bilmeli, yüksek tansiyon sorunu olan kişilerin bu çayı tüketmekten kaçınması gerektiğini unutmamalısınız.

Yorumlar

Son Haberler | Son Dakika