Ana Sayfa Siyaset 19 Nisan 2017 85 Görüntüleme

CHP Avrupa İnsan Hakları Mahkemesine Gidiyor

CHP Avrupa İnsan Hakları Mahkemesine Gidiyor

CHP, 16 Nisan’da yapılan referandumdan sonra açıklama yapmakta durmak bilmiyor. CHP Yüksek Seçim Kurulu üyesi olan Mehmet Hadimi Yakuoğlu, bu kez açıklama yapan kişi oldu. Referandum sonrası yaptığı açıklamalarla seçim sonuçlarına itiraz eden CHP’de, konuyla ilgili son açıklama Yakuoğlu’dan geldi.

Mehmet Hadimi Yakuoğlu, YSK’nın referandumun iptali için yaptıkları başvuruyu reddettiğini açıkladı. Başvuruyu yaptıktan sonra çıkışta gazetelere konuşan Mehmet Hadimi Yakuoğlu, oldukça öfkeli gözlendi.

BU İŞİN PEŞİNİ BIRAKMAYACAĞIZ

Cumhuriyet Halk Partisi, Vatan Partisi ve Halkların Demokratik Partisi olarak referandumun iptali için başvuruda bulunduklarını belirten ve YSK’nın bunu reddettiğini söyleyen Yakuoğlu, “Biz, elimizde ki deliller ile gerekli başvuruyu yaptık. Başvuru ise YSK tarafından reddedildi. Reddedilme sebebine ilişkin YSK bizlere herhangi bir şey bildirmedi. Biz burada ‘hayır’ oyu veren %49 seçmeni temsil ediyoruz. Onların sorumlulukları bizlerin omuzları üstünde. Cumhuriyet Halk Partisi olarak bu işin peşini bırakmayacağımızı hepsine duyuruyorum. Öncelikle Anayasa Mahkemesi’ne başvuruda bulunacağız. Onun ardından ise Avrupa İnsan Hakları Mahkemesine kadar bu işi taşıyacağız.” dedi.

Yorumlar

Son Haberler | Son Dakika