Ana Sayfa Sağlık 10 Mart 2017 55 Görüntüleme

Canan Karatay’dan Öğrencilere Tavsiyeler

Canan Karatay’dan Öğrencilere Tavsiyeler

Ekmek ve Şeker’den Uzak Durun !

Ülkemizde sık sık kullanılan ve vazgeçilmezlerimiz arasında yer alan ekmek ve şekerin zehir olduğunu savunan Prof.Dr. Canan Karatay,”Unlarda olan katkı maddesi çok fazla ve bunların içinde bromür bulunmakta. Bromür kişiyi kanser yapabilecek kadar tehlikeli bir maddedir. Kanser’in dışında bir çok hastalığa yakalanmanızı sağlar. Son 30 yıl içerisinde yediğimiz ekmeklerin hepsi kimyasal ile dolu. Resmen kimyasal yiyorsunuz , yemeyin ve uzak durun.” diye konuştu.

 

 

 

 

 

 

Bal ve Margarin Tehlikeli 

Kendisine sorulan bal konusuna da değinen sayın Karatay, “Balın içerisinde glukoz ve fruktoz bulunmakta. Fruktoz’un olduğu şeyleri şeker hastalarının yememeleri gerekir. Çünkü fruktoz’un görevi karaciğeri yağlandırır. Eskiden yediğimiz ballar artık kalmadı diyebiliriz. Çin’den ithal edilen balları yiyoruz. Bal konusunda şunu söyleyebilirim eğer siz; şeker,kalp hastalığınız varsa,karaciğeriniz yağlıysa yemeyeceksiniz ve yemesine kimsenin izin vermeyin.Margarin konusuna gelirsek ;  Trans yağlar olduğu için ve trans yağlar ağır derecede kanserojen içerdiği için uzak durmanızı tavsiye ediyorum” dedi.

Sağlığınızı Önemseyin

Prof.Dr.Canan Karatay , ” Tüm hastalıklara yakalanmamanın veya kurtulmanın temelinde yatan şey sağlıklı beslenmektir. Kalbimiz bizim kalbimiz eğer ona zarar gelmesini istemiyorsak , her şeyi ağzımıza koymayacağız. Yediğimiz, şeylerin içerisinde yer alan maddeleri tek tek araştırmalıyız.” diye konuştu.

 

Yorumlar

Son Haberler | Son Dakika