Ana Sayfa Siyaset 6 Nisan 2017 51 Görüntüleme

Avrupa Çıldırıyor PKK’nın Sonu Geliyor

Avrupa Çıldırıyor PKK’nın Sonu Geliyor

Türk Silahlı Kuvvetleri, PKK’ya karşı operasyonların sayısını arttı. Tespit edilen mağaralar ve yerleşim yerlerini imha edip teröristleri etkisiz hale getiren TSK, Hakkari ve Şırnak’da bir çok bölgeye hava harekatı yapmaya başlamıştı.

Dün ise Hakkari’de Çilekli Tepe üs bölgesine saldırmayı hedefleyen 8 PKK’lı terörist İHA tarafından hemen tespit edildi. Teröristler saldırı gerçekleştirmeden, F-16 bombardımanına uğradılar. F-16 bombardımanına uğrayan teröristler öldürüldü. Operasyon sonrasında ise 1 askerimiz hafif bir şekilde yararlandı.

Biz Temizledikçe Onlar Çıldırıyor

Avrupa ise devam eden bu operasyonlardan rahatsız olduğunu belirtmeye devam ediyor. Hollanda’nın en popüler gazetelerinden birisi olan De Telegraaf, gerçekleştirdiğimiz operasyonlar için ilginç ifadeler kullandı. “Türkler Kürtleri katlediyor” başlığını atarak haber yapan gazete, “Türk ordusu 8 Kürt’ü katletti” gibi yazılarla içeriğini anlamsızca doldurdu.

Amaç “Algı Operasyonu”

Konuyla ilgili Türk siyasilerin, bir açıklama yapıp tepki koyması bekleniyor. Son olarak geçtiğimiz ay içerisinde Hollanda ile yaşanan diplomatik krizler sonucunda Hollanda’nın algı operasyonu yapmaya çalıştığı tahmin ediliyor. De Telegraaf’a yanıtı ise Türk ulusal gazetelerimizden gelmesi için bekleyişe geçildi.

 

 

Yorumlar

Son Haberler | Son Dakika