Ana Sayfa Spor 19 Nisan 2017 73 Görüntüleme

Arda Turan Arsenal yolcusu

Arda Turan Arsenal yolcusu

Barcelona’da iyi bir performans sergileyen ancak kulübün Arsenal’dan başka bir oyuncu almak için satmak istediği Arda Turan, İngilitere devlerinden Arsenal’a gidebilir.

Barcelona takımında iyi bir performans sergilese de Katalan ekibin basınına yaptığı haberlere göre şu anda Türk asıllı Alman futbolcu Mesut Özil’in de formasını giydiği Arsenal’a 30 milyın Euro karşılığında gidecek.

Katalan basının önde gelen gazetelerinden birisi olan Diario Sport’un haberinde yaklaşık 118 milyon Türk Lirasına karşılık gelen 30 milyon Euro gibi bir değer ile satılacak.

Çin çok büyük para veriyordu

Çin takımlarının da yakından takip ettiği Arda Turan, Çin’den yaklaşık olarak 60 milyon Euro ile gelen transfer haberleri gündeme oturmuştu. Ancak Arda Turan’ın Çin’de oynamak istemediğinden dolayı transferi kabul etmemiş ve Arsenal’a gitmek için Barcelona ile Arsenal arasındaki görüşmelerin devam ettiği öne sürülmüştü.

Bu iddialar devam ederken sezon sonunda yıldız futbolcumuz Arda Turan’ın Mesut Özil’in de formasını giydiği Arsenal’a gitmesi içten bile değil.  Arda Turan bu sezon Barcelona forması ile ligde 13 gol ve 6 asistlik performans sergilemeyi başardı.

Yorumlar

Son Haberler | Son Dakika