Ana Sayfa Güncel, Sağlık 8 Şubat 2019 147 Görüntüleme

Ankara Şehir Hastanesi Nerede Ne Zaman Açılacak Ulaşım

Ankara Şehir Hastanesi Nerede, ne zaman açılacak. Ankara Şehir Hastanesi'nde hangi bölümler ve hangi anabilim dallarında hizmet verecek, ücretli mi, ücretsiz mi, ulaşım nasıl olacak detaylar haberimizde.
Ankara Şehir Hastanesi Nerede Ne Zaman Açılacak Ulaşım

Ankara Şehir Hastanesi Nerede, ne zaman açılacak. Ankara Şehir Hastanesi’nde hangi bölümler ve hangi anabilim dallarında hizmet verecek, ücretli mi, ücretsiz mi, ulaşım nasıl olacak detaylar haberimizde.

Ankara’da 2 adet şehir hastanesi olacak. İlki Bilkent’te 11.02.2019 Pazartesi’den itibaren hizmet vermeye başlayacak. Ankara Bilkentteki Atatürk Hastanesi tüm birimleri ile kapatılacak ve tamamı Bilkent Ankara Şehir Hastanesine taşınacak.

Bilkent Şehir Hastanesi 1 milyon 312 bin metrekare kapalı alanı ile dünyanın tek seferde inşa edilen en büyük hastanesi. 3 bin 810 yatak kapasitesi ile dünyanın üçüncü büyük hastanesi olacak. 659 yataklı yoğun bakımı ile’de dünyanın en büyükleri arasında.

Bilkent Şehir Hastanesi’ne, Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Ankara FTR Hastanesi, Zekai Tahir Burak Eğitim ve Araştırma Hastanesi ve Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi taşınacak ve bu hastaneler kapatılacak Faaliyetlerine Bilkent Şehir Hastanesi’nde devam edecek.

Sağlık Bakanlığı tarafından vatandaşlara gönderilen kısa mesajla Ankara Şehir Hastanesi’nin resmen açıldığı duyruldu. Buna göre artık Atatürk Araştırma Hastanesi’nda sunulan hizmetlerin tamamı 11.02.2019 Pazartesi’den itibaren Ankara Şehir Hastanesi’nde sürdürülecek.

Hastanenin açılışı ile diğer hastanelerin bu komplekse taşınma işlemleri tüm sağlık çalışanlarının merak konusuydu. Medimagazin’in edindiği bilgilere göre Bilkent Şehir Hastanesine taşınma faaliyetleri başladı.

Bilkent Şehir Hastanesi 1 milyon 312 bin metrekare kapalı alanı ile dünyanın tek seferde inşa edilen en büyük hastanesi. 3 bin 810 yatak kapasitesi ile dünyada üçüncü sırada yer alan hastaneye taşınma işlemleri başladı.

659 yataklı yoğun bakımı ile Bilkent Şehir Hastanesine taşınma işlemleri ilk başlayan hastane Ankara Atatürk Eğitim Ve Araştırma Hastanesi oldu. 11 Şubat tarihinde Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesinde yapılan tıbbi işlemlerin tamamı Bilkent Şehir Hastanesinde sürdürülmeye başlayacak.

Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesinden sonra Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Ankara FTR Hastanesi ile Zekai Tahir Burak Eğitim ve Araştırma Hastanesinin taşınması planlanıyor. Son olarak da Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesinin taşınması bekleniyor. Taşınma işlemlerinin Mayıs ayına kadar bitirilmesi planlanıyor.

Yorumlar

Son Haberler | Son Dakika