Ana Sayfa Sağlık 19 Nisan 2017 92 Görüntüleme

Ağlamak gerçekten faydalı mıdır?

Ağlamak gerçekten faydalı mıdır?

Ağlamanın faydalı olduğunu belirten uzmanlar ağlayarak aslında dışarıya çıkan şeyin sıradan su değil, göz yaşında bulunan hormonların atıldığını belirtiyor. Ağlamak rahatlatıyor çünkü gözyaşı bezinde bulunan hormonları fazla oldukları için atıyoruz ve rahatlıyoruz. Duygusal olarak ciddi anlamda bir rahatlama yaşanıyor. Bu rahatlamanın son derece etkili olmasındaki neden ise ağlamanın hislerle olduğudur. Sağlıklı bir dışa vurumdur. Ağlamanın kendini rahatlatmak adına yapılabilecek en mantıklı şeylerden biri olduğunu kabul ederek ağlamaktan utanmamak gerekir.

Utanmayın, erkekler de ağlar!

Toplum baskısının erkekler ağlamaz söylemleri nedeniyle erkeklerin ağlama konusunda kendilerini sıkıyor olmaları ciddi birer problemdir. Bu nedenle erkeklerin stres altında nasıl ne tepki vereceği bilinmez. Ancak ağlamak istiyorsa, ağlaması gerekiyorsa ağlamalıdır. Kesinlikle ağlamamalıyım diyerek kendini sıkmamalıdır. Çünkü bu şekilde yaşanacak olan sorunların ciddi sağlık problemlerine neden olabileceğini, sağlık sorunları yaşamaya neden olarak ağlayamıyor olmanın ciddi olarak değerlendirildiğini biliyoruz.

Ağlamaktan korkmayın, çekinmeyin. Ağlamak rahatlamaktır. Ağlayarak duygularınızın gerçekliğini yaşar ve üzüntülerden arınırsınız. Daha az üzülmek, daha iyi hissetmek için ağlayabiliyor olmaya önem vermelisiniz.

Yorumlar

Son Haberler | Son Dakika